KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyr 13978129

nr 1397 8129

Eva Stockhaus

(f. 1919), Sverige

Trägravyr, Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. Signerad, numrerad 16/50, "Sommarblommor". Motivet: 25x16, yttermått inklusive ram: 41x31 cm

Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 17 maj 2021
kl 19:56:40

Eva Stockhaus

Läs mer om Eva Stockhaus