MÖBLER / Bord / Toilettebord 12387013

nr 1238 7013

Axel Larsson

(1898-1975), Sverige

Toilettebord, Axel Larsson (1898-1975), Sverige. AB Svenska Möbelfabrikerna i Bodafors, 1930-tal, Längd: 110. Djup: 45 cm. Höjd: 64 cm

Konditionsrapport: slitage, skador

Axel Larsson, svensk möbelformgivare född 1898 i Medelpad, död 1975.

Utrop:

7.000 kr - 10.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 19:38:30)
Uppdatera
Visning

fredag 22/2, lördag 23/2, söndag 24/2 och måndag 25/2

Auktionen
avslutas:

måndag 25 februari kl 20:18:23

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 1.200 kr
  Göteborg 1.200 kr
  Helsingfors 1.200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 25 feb

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Axel Larsson

Läs mer om Axel Larsson