MÖBLER / Bord / Toilettebord 12417013

nr 1241 7013

Axel Larsson

(1898-1975), Sverige

Toilettebord, Axel Larsson (1898-1975), Sverige. AB Svenska Möbelfabrikerna i Bodafors, 1930-tal, Längd: 110. Djup: 45 cm. Höjd: 64 cm

Konditionsrapport: slitage, skador

Axel Larsson, svensk möbelformgivare född 1898 i Medelpad, död 1975.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 18 mars 2019
kl 20:09:45

18/3 20:04:35 1      Vinnande bud

Axel Larsson

Läs mer om Axel Larsson