SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Terrin 12343104

nr 1234 3104

Terrin

tenn, Engl Block Zinn, rokokostil, 1900-tal. Längd: 36, höjd: 20 cm

Konditionsrapport: slitage, skador

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 11 februari 2019
kl 20:08:48

5/2 20:55:53 1      Vinnande bud
6/2 19:20:15 1      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 300 kr
  Göteborg 300 kr
  Helsingfors 300 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn