SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Terrin 12343104

nr 1234 3104

Terrin

tenn, Engl Block Zinn, rokokostil, 1900-tal. Längd: 36, höjd: 20 cm

Konditionsrapport: slitage, skador

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 11 februari 2019
kl 20:08:48

5/2 20:55:53 1      Vinnande bud
6/2 19:20:15 1      Vinnande bud

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn