GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tekanna 13568337
*
nr 1356 8337
Tekanna
keramik, Kina. Längd: 21 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 19:02:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 12:56:10
1
Vinnande bud
26/10 16:54:44
1
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt tekanna
-
4073 Assietter
7 st, Waechtersbach Tyskland, i form av fiskar, ke..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:16
-
4110 Bojaner
4 st, 1900-tal. Höjd: 10-20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:45
-
4138 Bojaner med lock
2 st, Kina, 1800-tal. Höjd: 23 cm
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:49
*
Tekanna
nr 1356 8337
Tekanna
keramik, Kina. Längd: 21 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/10 12:56:10 | 1 | Vinnande bud |
26/10 16:54:44 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt tekanna
-
4073 Assietter
7 st, Waechtersbach Tyskland, i form av fiskar, ke..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:16 -
4110 Bojaner
4 st, 1900-tal. Höjd: 10-20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:45 -
4138 Bojaner med lock
2 st, Kina, 1800-tal. Höjd: 23 cm
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:49