SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Teglas 14177572
nr 1417 7572
Teglas
silver, Ryssland, nielloarbete, delvis förgyllt. Höjd: 11 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 6 september 2021
kl 19:29:04
350 kr
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver