KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15089454

nr 1508 9454

Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige

Teckning, Utsikt mot gamla stan. Signerad, daterad 1931. Bildmått: 62x47 cm, yttermått inklusive ram: 77x63 cm

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 12 december 2022
kl 19:28:30

10/12 20:05:50 1      Vinnande bud

Hans Norsbo

Läs mer om Hans Norsbo