KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 11965368

nr 1196 5368

Ernst Josephson

(1851-1906), Sverige

Osignerad, teckning på papper, bladets mått: 38x29 cm

Konditionsrapport: pappret har veck, smärre missfärgningar och revor i kanterna

Ernst Josephson, svensk målare född 1851, död 1906.

Utrop:

1.200 kr

Såld:

3.600 kr

måndag 13 augusti 2018
kl 19:27:36

Ernst Josephson

Läs mer om Ernst Josephson