GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tallrikar 11075414
nr 1107 5414
Ilse Claeson
(1907-1999), Sverige
Tallrikar, 3+ 3, Ilse Claeson (1907-1999), Röstrand
Kondition: slitage,nagg
Ilse Claeson Roempke, född 1907, död 1999, svensk keramiker och textilkonstnär.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 8 maj 2017
kl 19:08:37
100 kr
200 kr
Ilse Claeson
Läs mer om Ilse Claeson
Ilse Claeson
Kondition: slitage,nagg
Läs mer om Ilse Claeson
nr 1107 5414
Ilse Claeson
(1907-1999), Sverige
Kondition: slitage,nagg
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 250 kr |
måndag 8 maj 2017 |
Ilse Claeson
Ilse Claeson Roempke, född 1907, död 1999, svensk keramiker och textilkonstnär.Läs mer om Ilse Claeson