BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 8794624
*
nr 879 4624
Takarmatur
Plät, 1970-tal, Design Carl Thore
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2014
kl 18:54:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 00:14:02
1
Vinnande bud
28/2 12:56:48
2
150 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl thore ljuskronor plät takarmatur taklampa taklampor
-
9110 Takarmatur
+ takkupa, Majolika, höj -och sänkbar, mässing, fo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:00
-
9103 Takarmatur
9 st ljushållare, kupa av glas, mässing. Diameter:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:56
-
9250 Takarmatur
Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Trä / me..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:21
-
9255 Takarmatur
mässing / glasplattor, slipat glas. Höjd: 40 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:31
-
9157 Takarmatur
Roberto Galli, smide med glaskupa. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:52
*
Takarmatur
nr 879 4624
Takarmatur
Plät, 1970-tal, Design Carl Thore
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/2 00:14:02 | 1 | Vinnande bud |
28/2 12:56:48 | 2 | 150 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl thore ljuskronor plät takarmatur taklampa taklampor
-
9110 Takarmatur
+ takkupa, Majolika, höj -och sänkbar, mässing, fo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:00 -
9103 Takarmatur
9 st ljushållare, kupa av glas, mässing. Diameter:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:56 -
9250 Takarmatur
Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Trä / me..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:21
-
9255 Takarmatur
mässing / glasplattor, slipat glas. Höjd: 40 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:31 -
9157 Takarmatur
Roberto Galli, smide med glaskupa. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:52