Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 8794624



*

nr 879 4624


Takarmatur

Plät, 1970-tal, Design Carl Thore


Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 mars 2014
kl 18:54:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/2 00:14:02 1      Vinnande bud
28/2 12:56:48 2      150 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl thore ljuskronor plät takarmatur taklampa taklampor
  • 8336 Takarmatur
    glas och mässing. Diameter: 68 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:40
  • 8210 Takarmatur
    Jugend, koppar med skärm i alabaster och glas. Dia..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:32
  • 8320 Takarmatur
    mässing och prismor. Diameter: 55 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:52




Ladda ner broschyr