SILVER & METAL / Brass, Copper and Tin / Stop 11652032
nr 1165 2032
Stop
2 pcs, tin, 18th/19th century, height: 20-28, wear, damages.
2 st, Tenn, 1700-/1800-tal, höjd: 20-28
Condition: slitage, skador
800
SEK 250
Monday February 26 2018
at 18:16:56
100 kr
200 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn
Stop
Condition: slitage, skador
nr 1165 2032
Stop
Condition: slitage, skador
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 250 |
Monday February 26 2018 |
Tenn
Firma Svenskt Tenn
Firma Svenskt Tenn