bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14109029



*

nr 1410 9029


Spegel

62x45cm


Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 9 augusti 2021
kl 18:47:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/8 11:44:10 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar




Ladda ner broschyr