ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14045517
*
nr 1404 5517
Spegel
Nyrokoko, 60x36 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2021
kl 20:24:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/6 11:00:52
1
100 kr
21/6 19:24:41
2
Vinnande bud
21/6 20:19:23
1
200 kr
21/6 20:19:23
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4304 Etagehylla
Sent 1800-tal, spegelglas, Mahogny / valnöt. Bredd..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:11
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:22
-
9149 Skrivbyrå
med spegel, Alm, 1800-tal. Bredd: 107 cm, djup: 49..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:50
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
29 april kl 19:25
-
4260 Spegel
105x53 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:21
-
4283 Spegel
1800-tal, bemålad ram. Bredd: 61 cm, höjd: 52 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1404 5517
Spegel
Nyrokoko, 60x36 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/6 11:00:52 | 1 | 100 kr |
21/6 19:24:41 | 2 | Vinnande bud |
21/6 20:19:23 | 1 | 200 kr |
21/6 20:19:23 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4304 Etagehylla
Sent 1800-tal, spegelglas, Mahogny / valnöt. Bredd..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:11 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:22 -
9149 Skrivbyrå
med spegel, Alm, 1800-tal. Bredd: 107 cm, djup: 49..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:50
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
29 april kl 19:25 -
4260 Spegel
105x53 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:21 -
4283 Spegel
1800-tal, bemålad ram. Bredd: 61 cm, höjd: 52 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:27