MÖBLER / Byråar, sekretärer / Spegel 13767303
*
nr 1376 7303
Spegel
+ byrå, 2 delar, 1960-tal. Ateljé Glas & Trä, Hovmantorp, Höjd: 54 + 60
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2021
kl 18:28:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 03:44:18
1
2.000 kr
30/1 08:56:13
2
800 kr
30/1 08:56:13
1
900 kr (Budbetjänt)
1/2 16:19:26
3
1.000 kr
1/2 16:19:26
1
1.100 kr (Budbetjänt)
1/2 18:03:50
4
1.800 kr
1/2 18:03:50
1
1.900 kr (Budbetjänt)
1/2 18:04:04
4
2.000 kr
1/2 18:04:04
1
2.000 kr (Budbetjänt)
1/2 18:06:17
4
2.200 kr
1/2 18:23:36
5
Vinnande bud
1/2 18:24:53
5
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ateljé glas & trä byrå byråar hovmantorp spegel
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1376 7303
Spegel
+ byrå, 2 delar, 1960-tal. Ateljé Glas & Trä, Hovmantorp, Höjd: 54 + 60
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 03:44:18 | 1 | 2.000 kr |
30/1 08:56:13 | 2 | 800 kr |
30/1 08:56:13 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
1/2 16:19:26 | 3 | 1.000 kr |
1/2 16:19:26 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
1/2 18:03:50 | 4 | 1.800 kr |
1/2 18:03:50 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
1/2 18:04:04 | 4 | 2.000 kr |
1/2 18:04:04 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
1/2 18:06:17 | 4 | 2.200 kr |
1/2 18:23:36 | 5 | Vinnande bud |
1/2 18:24:53 | 5 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ateljé glas & trä byrå byråar hovmantorp spegel
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02