ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10562003
*
nr 1056 2003
Spegel
1950-tal, Teak, 94x53, Pedersen & Hansen
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2016
kl 20:48:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 17:57:08
1
100 kr
18/9 02:33:30
2
200 kr
18/9 17:44:47
1
350 kr
19/9 20:43:00
3
350 kr
19/9 20:43:00
1
350 kr (Budbetjänt)
19/9 20:43:22
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Fritz Hansen
Dansk möbeltillverkare med formgivare som Arne Jacobsen, Poul Kjærholm, Hans Wegner och Piet Hein.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pedersen & hansen spegel speglar teak teakmöbler trä
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1056 2003
Spegel
1950-tal, Teak, 94x53, Pedersen & Hansen
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/9 17:57:08 | 1 | 100 kr |
| 18/9 02:33:30 | 2 | 200 kr |
| 18/9 17:44:47 | 1 | 350 kr |
| 19/9 20:43:00 | 3 | 350 kr |
| 19/9 20:43:00 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 19/9 20:43:22 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Fritz Hansen
Dansk möbeltillverkare med formgivare som Arne Jacobsen, Poul Kjærholm, Hans Wegner och Piet Hein.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Fritz Hansen
Dansk möbeltillverkare med formgivare som Arne Jacobsen, Poul Kjærholm, Hans Wegner och Piet Hein.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pedersen & hansen spegel speglar teak teakmöbler trä
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27



