ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16034459
*
nr 1603 4459
Spegel
1960-tal, teak, 116x34 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2024
kl 19:52:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/2 20:45:18
1
300 kr
3/3 21:54:40
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
*
Spegel
nr 1603 4459
Spegel
1960-tal, teak, 116x34 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/2 20:45:18 | 1 | 300 kr |
| 3/3 21:54:40 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33



