Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16034459



*

nr 1603 4459


Spegel

1960-tal, teak, 116x34 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 mars 2024
kl 19:52:14


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/2 20:45:18 1      300 kr
3/3 21:54:40 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
  • 4304 Etagehylla
    Sent 1800-tal, spegelglas, Mahogny / valnöt. Bredd..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 20:11
  • 4151 Pelarbord
    med rakspegel. Höjd: 165 ca
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 19:22
  • 9149 Skrivbyrå
    med spegel, Alm, 1800-tal. Bredd: 107 cm, djup: 49..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 20:50
  • 1028 Spegel
    + konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    29 april kl 19:25
  • 4260 Spegel
    105x53 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 20:21
  • 4283 Spegel
    1800-tal, bemålad ram. Bredd: 61 cm, höjd: 52 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 20:27




Ladda ner broschyr