bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14099348



*

nr 1409 9348


Spegel

50x50 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 augusti 2021
kl 18:54:29


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/8 13:49:27 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 4203 Garderobsskåp
    Jugend, spegeldörr, mahogny. Bredd: 115, djup: 47 ..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 sept kl 19:01
  • 3508 Spegel
    + konsolbord, Empirestil. Höjd: 214+ 63
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 sept kl 19:13
  • 3077 Spegel
    bronserad ram, 104x117 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 sept kl 19:31




Ladda ner broschyr