bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14109275



*

nr 1410 9275


Spegel

53x66 cm


Konditionsrapport: smärre pastellageskada

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 9 augusti 2021
kl 18:35:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/8 18:30:22 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar




Ladda ner broschyr