MÖBLER / Bord / Soffbord 15075129

nr 1507 5129

Carl Cederholm

(f. 1909), Sverige

Soffbord, Stil & Form, 1940-tal. Bord med utdragbara skivor, underliggande svart skiva. Etikettmärkt, Bredd: 130 cm. Djup: 53 cm, höjd: 54 cm

Kondition: slitage, fläckar

Carl Cederholm, svensk möbelformgivare född 1909.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 5 december 2022
kl 19:18:53

Carl Cederholm

Läs mer om Carl Cederholm