MÖBLER / Soffor / Soffa 14188169

nr 1418 8169

Kerstin Hörlin-Holmquist

(1925-1997), Sverige

Soffa, "Paradiset", Triva-serien för NK Nordiska Kompaniet, 1950/60-tal, grön textilklädsel, skyltmärkt. Bredd: 180cm

Kondition: slitage, skador

Kerstin Hörlin-Holmquist, svensk möbelformgivare född 1925, död 1997.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

150 kr

måndag 13 september 2021
kl 19:31:05

12/9 22:37:05 1      100 kr
13/9 18:12:13 2      Vinnande bud

Kerstin Hörlin-Holmquist

Läs mer om Kerstin Hörlin-Holmquist