SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockertång 6627669
nr 662 7669
Sockertång
Silver, 1920-/30-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
måndag 18 oktober 2010
kl 19:16:07
15/10 13:54:22
200 kr
18/10 19:11:20
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver