KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 15018052

nr 1501 8052

Lisa Larson

(f. 1931), Sverige

Skulptur, Signerad, daterad -86, Hus, 32/75. Höjd: 20

Lisa Larson, född 1931, småländsk formgivare och keramiker.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 7 november 2022
kl 20:38:31

7/11 09:17:54 1      Vinnande bud

Lisa Larson

Läs mer om Lisa Larson
Lis Husberg (f. 1920)