KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12642164

nr 1264 2164

Lennart Olausson

(f. 1944), Sverige

Skulptur, Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Terrakotta. Signerad, daterad Juli -03, Man på bänk. Längd: 34. Djup: 32 cm, höjd: 42 cm

Konditionsrapport: tillverkningssprickor

Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 15 juli 2019
kl 19:48:32

7/7 22:59:12 1      Vinnande bud

Lennart Olausson

Läs mer om Lennart Olausson