KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12632164

nr 1263 2164

Lennart Olausson

(f. 1944), Sverige

Skulptur, Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Terrakotta. Signerad, daterad Juli -03, Man på bänk. Längd: 34, djup: 32 cm, höjd: 42 cm

Konditionsrapport: tillverkningssprickor

Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.

Utrop:

1.500 kr - 2.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 07:43:15)
Uppdatera
Visning

fredag 28/6, lördag 29/6, söndag 30/6 och måndag 1/7

Auktionen
avslutas:

måndag 1 juli kl 19:48:32

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Lennart Olausson

Läs mer om Lennart Olausson