Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14829005



*

nr 1482 9005


Skulptur

kvinna vid brunn, keramik. Höjd: 49 cm


Kondition: nagg

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 augusti 2022
kl 18:28:14


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/8 21:40:47 1      100 kr
15/8 18:20:44 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk kvinna vid brunn skulptur
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:24
  • 1010 Konstverk
    Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulpt..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:08
  • 9073 Skulptur
    Aldo Londi (1911-2003), Italien. Häst. Längd: 15cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:43
  • 9045 Skulptur
    brons. Höjd: 53 (saknar gjutarstämplar)
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:22
  • 9046 Skulptur
    brons. Höjd: 59cm
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:41
  • 8128 Skulptur
    fabeldjur, Sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:21




Ladda ner broschyr