KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14641037

nr 1464 1037

Karl Momen

(f. 1935), Sverige

Skulptur, "Metaphor: The Tree of Utah". Signerad, numrerad 16/40, daterad 1984. Höjd: 44 cm inkl stensockel

Karl Momen, svensk konstnär född 1935.

Utrop:

20.000 kr

Såld:

16.000 kr

måndag 25 april 2022
kl 20:26:17

24/4 19:22:19 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 25 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Karl Momen

Läs mer om Karl Momen