KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16044187

nr 1604 4187

David Wretling

(1901-1986), Sverige

Skulptur, Brons, Flicka med korg. Signerad samt numrerad 4/10. Höjd: 37 cm

David Wretling, svensk skulptör född i Umeå 1901, död i Stockholm 1986.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

3.600 kr

måndag 11 mars 2024
kl 20:38:34

David Wretling

Läs mer om David Wretling