bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 15075016



*

nr 1507 5016


Skulptur

Anette Edmark, Hästhuvud, keramik. Höjd: 27 cm


Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 december 2022
kl 20:15:11


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/12 22:38:46 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: anette edmark hästhuvud keramik konsthantverk skulptur
  • 6452 Skulptur
    brons, Alfred Ohlson, Herman Bergman fud, 1916, id..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    6 feb kl 19:20
  • 7185 Skulptur
    Gosshuvud, Stenmassa. Signerad. Höjd: 23 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    6 feb kl 20:47
  • 6034 Skulptur
    Konstglas, Kjell Janson (f. 1949), Sverige. Unique..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    6 feb kl 20:56
  • 1046 Skulptur
    Kulkastare, brons, Ferdinand Barbedienne (efter), ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    6 feb kl 19:33
  • 6321 Skulptur
    Man, Patinerad plåt. Höjd: 42 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    6 feb kl 19:35
  • 6194 Skulptur
    Marianne Hall. Signerad, daterad 1987, "ett ansikt..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    6 feb kl 18:49




Ladda ner broschyr