MÖBLER / Bord / Skrivbord 13636414
nr 1363 6414
Skrivbord
Jugend, mahogny. Bredd:, 143. Djup: 85 cm, höjd: 76 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 november 2020
kl 20:54:56
28/11 12:27:17
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.