SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skrin 14776451
*
nr 1477 6451
Skrin
nysilver, tygklädd. Längd: 19 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2022
kl 20:08:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/7 19:15:00
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver skrin tygklädd ädelmetall
-
5088 Bestick
nysilver, Spetsmodell, ca 60 del
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:24
-
5117 Bestick
silver, 5 delar, Finland. Längd: 11,5-18, vikt: 18..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:36
-
5210 Bestick
silver, 6+ 6+ 6 delar. Vikt: 1000 gr ca, längd: 17..//
Aktuellt bud: 6.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:55
-
5115 Cigarettetuier
2 st, silver. Längd: 8-11,5 total. Vikt: 255 gr ca
Aktuellt bud: 1.900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:04
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:39
-
5244 Kaffeservis
+ uppläggningsfat, 8 delar, nysilver, Webster Wilc..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58
*
Skrin
nr 1477 6451
Skrin
nysilver, tygklädd. Längd: 19 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/7 19:15:00 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver skrin tygklädd ädelmetall
-
5088 Bestick
nysilver, Spetsmodell, ca 60 del
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:24 -
5117 Bestick
silver, 5 delar, Finland. Längd: 11,5-18, vikt: 18..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:36 -
5210 Bestick
silver, 6+ 6+ 6 delar. Vikt: 1000 gr ca, längd: 17..//
Aktuellt bud: 6.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:55
-
5115 Cigarettetuier
2 st, silver. Längd: 8-11,5 total. Vikt: 255 gr ca
Aktuellt bud: 1.900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:04 -
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:39 -
5244 Kaffeservis
+ uppläggningsfat, 8 delar, nysilver, Webster Wilc..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58