SILVER & METAL / Brass, Copper and Tin / Charger 15696217
nr 1569 6217
CHARGER
tin, 18th century, otydliga stämplar. Diameter: 37 cm, med ett borrat hål,
Tenn, 1700-tal, otydliga stämplar. Diameter: 37 cm, med ett borrat hål
SEK 400
Monday October 9 2023
at 20:02:47
100 kr
150 kr
200 kr
350 kr
300 kr
350 kr (Robot)
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn