GLASS & CERAMICS / Ceramics / Charger 6535213

nr 653 5213

CHARGER

Meissen, 19th century, length: 32, wear.

Meissen, 1800-tal, längd: 32

Condition: slitage

2000

SEK 1500

Monday August 30 2010
at 16:00:00

Meissen
1710 startades Europas första porslinsfabrik i Meissen.