Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / SkÃ¥lfat 3854126



*

nr 385 4126


Skålfat

keramik, Allpass, Danmark, längd: 36, (nagg)


Utrop:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 november 2005
kl 16:00:00


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: allpass danmark dansk danska danskt europa keramik nagg norden skandinavien skandinavisk skålfat
  • 6594 SkÃ¥lfat
    silver, London. Diameter: 11,5. Vikt, 100 gr ca
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 19:36




Ladda ner broschyr