bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Skålar 15074410



*

nr 1507 4410


Skålar

+ ljusstakar med mera, 5 delar, Gefle, Percy. Längd: 13-20 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 december 2022
kl 20:47:06


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/11 12:36:48 1      Vinnande bud
30/11 23:19:06 2      150 kr
30/11 23:19:06 1      200 kr (Budbetjänt)
30/11 23:20:04 2      250 kr
30/11 23:20:04 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstakar med mera ljusstake percy skålar svensk keramik svenska keramiker
  • 7160 Kandelabrar
    ett par, 1800-tal, med prismor. Höjd: 54 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    6 feb kl 20:27
  • 7089 Ljusstakar
    2 st, Arabia, bland annat "Valencia". Höjd: 8-20 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    6 feb kl 19:52
  • 7090 Ljusstakar
    Ett par, mässing, Dantorp, Danmark. Höjd: 14,5 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    6 feb kl 19:11




Ladda ner broschyr