bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 13835185



*

nr 1383 5185


Skålar

2 st, Keramik, bland annat Stålhane. Diameter: 20-24 cm


Konditionsrapport: nagg

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 mars 2021
kl 18:40:35


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/3 14:45:40 1      100 kr
8/3 15:38:57 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar
  • 4121 Ljuslyktor
    + skålar, 4 + 2 delar, Skruf och Orrefors, bland a..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 april kl 20:07
  • 4021 Såsskålar
    3 st, nysilver. Diameter: 16-17 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 april kl 19:46
  • 4252 Skålar
    2 st, med lock, + skål, bland annat Orrefors. Läng..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 april kl 20:47
  • 4285 Skålar
    2 st. Diameter: 21-27cm, höjd: 10-13cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 april kl 18:29
  • 4269 Skålar
    3 st, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Orrefors. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 april kl 20:04
  • 3334 Skålar
    3 st, Orrefors. Diameter: 10-20cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 april kl 20:23




Ladda ner broschyr