SILVER & METAL / Silver / Bowl 13196283
nr 1319 6283
BOWL
silver, import mark. Diameter: 16, height: 6 cm cm, weight: 150 g ca, wear.
silver, Importstämplar. Diameter: 16, höjd: 6 cm, Vikt: 150 g ca
Condition: slitage
600
SEK 300
Monday April 13 2020
at 18:32:29
13/4 16:31:50
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver