GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 9513521
*
nr 951 3521
Skål
keramik, märkt HS, 1950-tal, höjd: 10 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2015
kl 18:57:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 21:55:30
1
150 kr
30/3 18:03:49
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik märkt hs skål
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:33
-
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8232 Skål
på fot. Diameter: 25 cm, höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
8001 Skål
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:09
-
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:14
-
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:25
*
Skål
nr 951 3521
Skål
keramik, märkt HS, 1950-tal, höjd: 10 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/3 21:55:30 | 1 | 150 kr |
| 30/3 18:03:49 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik märkt hs skål
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:33 -
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58 -
8232 Skål
på fot. Diameter: 25 cm, höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
8001 Skål
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:09 -
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:14 -
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:25



