SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Senapskanna 5944334
nr 594 4334
Senapskanna
Silver, 1800-tal, höjd: 10
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.300 kr
måndag 17 augusti 2009
kl 18:10:19
900 kr
1.200 kr
2.200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Senapskanna
nr 594 4334
Senapskanna
Silver, 1800-tal, höjd: 10
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 2.300 kr |
måndag 17 augusti 2009 |
Silver
Silver