SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Såssnipa 4638209
nr 463 8209
Såssnipa
Silver, Frankrike 1700-tal, längd: 26, höjd: 21
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.300 kr
måndag 23 april 2007
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver