MÖBLER / Bord / Salongsbord 9144285

nr 914 4285

Salongsbord

1800-tal, Mahogny, Nygotik, längd: 110, djup: 73, höjd: 80

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 29 september 2014
kl 19:45:33

Nygotiken
Vid ca 1820-40-talet. Inspirationen kom från England.