bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 14346214



*

nr 1434 6214


Ring

18K vitguld, med pärla, storlek: 16. Vikt: 3,8g


Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 29 november 2021
kl 20:03:58


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/11 10:51:09 1      900 kr
25/11 11:13:39 2      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 100 kr
  Göteborg 100 kr
  Helsingfors 100 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: pärla ring smycken vintage
  • 7074 Oljemålning
    Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), Signerad, 1966...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 december kl 20:23
  • 7115 Tekanna
    + tillbringare, 2 delar, Ulla Procopé (1921-1968),..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 december kl 20:18




Ladda ner broschyr