bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 13977550



*

nr 1397 7550


Ring

18K vitguld, med en diamant, 1xca0,01ct, storlek: 16. Vikt: 1,7g


Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 maj 2021
kl 18:58:35


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/5 11:44:48 1      Vinnande bud
14/5 16:39:00 2      450 kr
14/5 16:39:01 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: en diamant ring smycken vintage
  • 7153 Soffbord
    + telefonhylla, 2 delar, Stringmodell, teak / meta..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:55
  • 7295 Terrin
    med lock, Blåvit, Kina. Längd: 31, höjd: 23 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:16
  • 6220 Terrin
    med lock. Kina, 1900-tal. Längd: 33 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:40




Ladda ner broschyr