bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 13231006



*

nr 1323 1006


Ring

18K vitguld, med briljantslipade diamanter, 11xca0,10ct, storlek: 17. Vikt: 5,1g


Utrop:

10.000 kr

Såld:

7.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 april 2020
kl 20:59:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/4 21:26:12 1      5.000 kr
24/4 17:29:40 2      Vinnande bud
27/4 20:27:56 3      6.400 kr
27/4 20:27:57 2      6.600 kr (Budbetjänt)
27/4 20:28:37 3      6.800 kr
27/4 20:28:37 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Klassiska
  • 27 apr

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...

Läs mer om Klassiska
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken vintage
  • 3223 Armband
    18k guld, pansar, med berlocker (ej guld), bruttov..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 augusti kl 18:20
  • 9325 Halsband
    + armband, Pärlor, med silverlås. Längd: 44 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 augusti kl 20:32
  • 9254 Halsband
    + armband, Sterlingsilver, 1950/60-tal. Vikt: ca 5..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 augusti kl 19:29
  • 3182 Halsband
    3 st, Bärnsten
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 augusti kl 20:37
  • 9327 Halsband
    silver, med bergkristall. Längd: 47 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 augusti kl 20:34
  • 9255 Örhängen
    Ett par, 18k / pärlor, 2,4g ca
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 augusti kl 19:30




Ladda ner broschyr