bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 14834071



*

nr 1483 4071


Ring

18 k med pärla. Vikt: 2 g brutto, ringmått: 17,5


Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 augusti 2022
kl 19:27:02


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/8 14:10:30 1      450 kr
16/8 14:36:47 2      350 kr
16/8 14:36:47 1      400 kr (Budbetjänt)
19/8 11:26:30 3      450 kr
19/8 11:26:30 1      450 kr (Budbetjänt)
21/8 15:00:42 4      500 kr
22/8 16:54:45 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken vintage
  • 9395 Karta
    Gravyr, 1740. Erik Geringius, Karta över Södermanl..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 20:55
  • 8266 Serveringsvagn
    1980-tal, lackad. Längd: 77, djup: 50 cm, höjd: 57 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 18:50
  • 9211 Stringbokhylla
    längd: 240 cm, djup: 20 cm, höjd: 220 cm
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 19:28
  • 9041 Stringhylla
    3 hyllplan. Bredd: 59, djup: 15 cm, höjd: 51 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 20:58
  • 9221 Stringhylla
    3 hyllplan. Bredd: 78 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 19:24
  • 1008 Tevagn
    Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 20:30




Ladda ner broschyr