bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 12296209



*

nr 1229 6209


Ring

18k med briljanter, 0,3 ct. Vikt: 3,5 g ca, ringmått: 11


Utrop:

1.000 kr - 1.500 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 00:39:55)
Uppdatera
Visning

fredag 18/1, lördag 19/1, söndag 20/1 och måndag 21/1


Auktionen
avslutas:

måndag 21 januari kl 20:48:21


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 100 kr
  Göteborg 100 kr
  Helsingfors 100 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken vintage
  • 7292 Dekanteringsva..
    modell äldre, mässing /trä. Höjd: 35
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 18:52
  • 7102 Karott
    + tillbringare+ fat, Gustavsberg, Gourmet
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 18:30
  • 5083 Oljemålning
    Kjell Sörensen Ringi (1939-2010), Sverige. Olja på..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 19:24
  • 7413 Ring
    14 k, 6 gr, ringmått: 11 (21 mm)
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 18:27
  • 7414 Ring
    18 k, 5 gr, ringmått: 10 (20,25 mm)
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 18:28
  • 7717 Ring
    18k, MAE, Sverige, med sten, 5,6g, ringmått: 6 (16..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 19:44




Ladda ner broschyr