Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 11319530



*

nr 1131 9530


Ram

tidigt 1900-tal, rokokostil, ramens innermått: 60x50


Kondition: skadat glas

Utrop:

1.000 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 september 2017
kl 19:21:15


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/9 23:52:02 1      100 kr
23/9 08:47:30 2      150 kr
25/9 19:01:45 3      300 kr
25/9 19:16:16 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar rokoko rokoko-stil rokokostil sekelskifte tidigt 1900-tal
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8243 Ask
    med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8342 BÃ¥lskÃ¥l
    Imaridekor. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:41




Ladda ner broschyr