Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 11822329



*

nr 1182 2329


Ram

Sent 1800-tal, oljetryck, kvinna med hund, 27x18


Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 maj 2018
kl 19:40:39


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/5 22:01:36 1      Vinnande bud
14/5 19:08:19 2      150 kr
14/5 19:08:19 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur hund hundmotiv hundporträtt kvinna kvinna med hund kvinnor oljetryck ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8243 Ask
    med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8342 BÃ¥lskÃ¥l
    Imariedekor. Diameter: 28. 5 cm, höjd: 12 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:41




Ladda ner broschyr