KONST / Ramar / Ram 11822329
*
nr 1182 2329
Ram
Sent 1800-tal, oljetryck, kvinna med hund, 27x18
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2018
kl 19:40:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 22:01:36
1
Vinnande bud
14/5 19:08:19
2
150 kr
14/5 19:08:19
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur hund hundmotiv hundporträtt kvinna kvinna med hund kvinnor oljetryck ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8342 Bålskål
Imariedekor. Diameter: 28. 5 cm, höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:41
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55
-
8005 Färglitografi
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 1182 2329
Ram
Sent 1800-tal, oljetryck, kvinna med hund, 27x18
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/5 22:01:36 | 1 | Vinnande bud |
| 14/5 19:08:19 | 2 | 150 kr |
| 14/5 19:08:19 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur hund hundmotiv hundporträtt kvinna kvinna med hund kvinnor oljetryck ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8342 Bålskål
Imariedekor. Diameter: 28. 5 cm, höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:41
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53 -
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55 -
8005 Färglitografi
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40



