KONST / Ramar / Ram 3901330
*
nr 390 1330
Ram
Sent 1800-tal, Innermått, 52 x 40
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 12:15:48
1
500 kr
12/12 15:55:00
2
400 kr
12/12 15:56:06
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: innermått ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8342 Bålskål
Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:41
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55
-
8243 Dosa
med lock, Sèvresmärke. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8005 Färglitografi
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40
*
Ram
nr 390 1330
Ram
Sent 1800-tal, Innermått, 52 x 40
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/12 12:15:48 | 1 | 500 kr |
| 12/12 15:55:00 | 2 | 400 kr |
| 12/12 15:56:06 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: innermått ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8342 Bålskål
Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:41 -
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55 -
8243 Dosa
med lock, Sèvresmärke. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8005 Färglitografi
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40



