Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 5122385



*

nr 512 2385


Ram

Sekelskifte 1900 , förgylld, 39x71


Utrop:

300 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 mars 2008
kl 16:50:18


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/3 15:18:53 1      Vinnande bud
2/3 22:15:35 2      400 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:19




Ladda ner broschyr