KONST / Ramar / Ram 3467223
*
nr 346 7223
Ram
sekelskifte, Förgylld, 137 x 112
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar sekelskifte
-
6095 Bojan
Kina, med trälock. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6189 Bojaner
3 st, Kina. Höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:29
-
6221 Burkar
2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:28
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
*
Ram
nr 346 7223
Ram
sekelskifte, Förgylld, 137 x 112
Utrop: | 6.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2005 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar sekelskifte
-
6095 Bojan
Kina, med trälock. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
6189 Bojaner
3 st, Kina. Höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:29 -
6221 Burkar
2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:28
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04