KONST / Ramar / Ram 9111045
*
nr 911 1045
Ram
ramens innermått: 58 x 71
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2014
kl 19:23:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 06:11:44
1
200 kr
14/9 05:03:40
2
150 kr
14/9 05:04:33
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:24
-
7096 Aladåbform
Höganäs. Längd: 19 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:54
-
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 20:38
-
7140 Bordsdekoration
Porslin. Höjd: 28 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:16
-
6221 Burkar
2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara. Lä..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:16
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:19
*
Ram
nr 911 1045
Ram
ramens innermått: 58 x 71
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 06:11:44 | 1 | 200 kr |
14/9 05:03:40 | 2 | 150 kr |
14/9 05:04:33 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:24 -
7096 Aladåbform
Höganäs. Längd: 19 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:54 -
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 20:38
-
7140 Bordsdekoration
Porslin. Höjd: 28 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:16 -
6221 Burkar
2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara. Lä..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:16 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:19