KONST / Ramar / Ram 6856710
*
nr 685 6710
Ram
med tryck, kvinnor och barn, 52x116
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2011
kl 17:02:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 18:20:09
1
100 kr
5/3 08:33:46
2
200 kr
6/3 15:53:40
3
850 kr
7/3 07:02:57
2
400 kr
7/3 07:03:12
2
500 kr
7/3 16:50:09
4
650 kr
7/3 16:51:02
4
800 kr
7/3 16:53:36
4
Vinnande bud
7/3 16:56:57
4
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnor och barn ram ramar tryck
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29
-
6663 Färglitografi
Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:33
*
Ram
nr 685 6710
Ram
med tryck, kvinnor och barn, 52x116
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/3 18:20:09 | 1 | 100 kr |
| 5/3 08:33:46 | 2 | 200 kr |
| 6/3 15:53:40 | 3 | 850 kr |
| 7/3 07:02:57 | 2 | 400 kr |
| 7/3 07:03:12 | 2 | 500 kr |
| 7/3 16:50:09 | 4 | 650 kr |
| 7/3 16:51:02 | 4 | 800 kr |
| 7/3 16:53:36 | 4 | Vinnande bud |
| 7/3 16:56:57 | 4 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnor och barn ram ramar tryck
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29 -
6663 Färglitografi
Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:33



